پیمر یا ووچر وب مانی چیست ؟

پیمر یا ووچر وب مانی چیست ؟
وب مانی نیز یکی از شرکت هایی است که اغلب ایرانیان از آن برای مبادلات دلاری خود استفاده می کنند. پیمر وب مانی یا ووچر وب مانی یکی از خدماتی است که این شرکت برای سهولت استفاده بیشتر، در اختیار کارمندان خود قرار می دهد. در ادامه قصدداریم تا به بررسی بیشتر این خدمات و روش های استفاده از آن بپردازیم. با ما همراه باشید.
   
پیمر یا ووچر وب مانی چیست ؟
 
وب مانی

وب مانی یک شرکت روسی است که فعالیت خود را از سال 1998 آغاز کرد.  در طی این مدت وب مانی توانست کاربران بسیاری را به خود جذب کند و آنها را از خدمات مالی آنلاین بهرمند سازد.

بطور کلی روش های آنلاین مالی به دلیل سهولت استفاده همه مردم دنیا از خدمات اینترنتی مختلف ایجاد شدند. امروزه معتبر ترین سیستم مالی آنلاین و یا به عبارتی کیف پول الکترونیکی پی پال است. البته به دلیل شرایط ویژه اقتصادی ایران در حال حاضر این خدمات در ایران قابل دسترسی نیست.

از این رو می بایست از سایر سیستم های مالی موجود بهره برد. وب مانی یکی از این شرکت ها است که با ارائه خدمات ویژه ای همچون ووچر وب مانی یا پیمر وب مانی توانسته مشتریان زیادی را به خود جذب کند.
 
ارز های پشتیبانی شده توسط وب مانی

خوشبختانه وب مانی قابلیت پشتیبانی از ارز های متعددی را دارا است و همین امر به سهولت استفاده از آن کمک می کند. کیف پول های پشتیبانی شده توسط وب مانی شامل ارز های زیر هستند:
•    روبل روسیه
•    طلا
•    بیت کوین کش
•    لایت کوین
•    بیت کوین
•    دانگ ویتنام
•    KTZ
•    روبل بلاروس
•    گریونا اوکراین
•    یورو
•    دلار آمریکا

با استفاده از هرکدام از این ارز ها می توانید با همان واحد پول به معامله بپردازید. البته برخی محدودیت ها نیز برای تعدادی از ارز ها وجود دارد. به عنوان مثال واحد یورو فقط برای ساکنان منطقه یورو در دسترس خواهد بود.
 
کارمزد مبادلات

خوشبختانه میزان کارمزد در وب مانی بسیار ناچیز است که نهایتا به 0.8 درصد خواهد رسید. همچنین برای مبالغ بالا این میزان نهایتا تا 50 دلار خواهد بود و از آن تجاوز نمی کند.

البته در برخی شرایط نیز این شرکت از کاربارن خود کارمزدی دریافت نمی کند. کاربران ویژه معمولا از این خدمات بهرمند خواهند شد.
 
پیمر یا ووچر وب مانی

در گذشته اگر قصد استفاده از خدمات مالی وب مانی را داشتید می بایست یک حساب کاربری ایجاد می کردید و با استفاده از آن از خدمات مالی آنلاین بهره می بردید. اما امروز دیگر نیازی به داشتن یک حساب وب مانی نیست! در اصل ووچر ها یا سیستم Paymer این اجازه را به شما می دهد که بدون داشتن یک حساب کاربری از خدمات وب مانی بهره ببرید.

پیمر وب مانی به صورت یک کارت شارژ و یا کوپن عرضه می شود. این کوپن با استفاده از اعداد و رمز هایی که برای شناسایی اعتبار آنها در اختیار خریدار قرار می گیرند می توانند به شما در پرداخت هزینه ها و تراکنش های آنلاین کمک کنند.

ووچر وب مانی در قالب های 10، 20، 50، 100 و 200 قابل تهیه است. شما می توانید بر اساس نیاز خود از این پیمر تهیه کنید و به داد و ستند بپردازید.
 
میزان شارژ ووچر وب مانی

نکته مثبتی که در این زمینه وجود دارد این است که شما میتوانید به میزان دلخواه از ووچر وب مانی یا پیمر خود استفاده کنید. به عنوان مثال شما یک Paymer 50 دلاری در اختیار دارید، اما فعلا فقط قصد دارید تا 20 دلار از آن را خرج کنید. وب مانی به سادگی این خدمت را در اختیار شما قرار می دهد.
همچنین با استفاده از وب سایت Paymer میتوانید از میزان اعتبار باقی مانده در ووچر وب مانی خود با خبر شوید.
 
مزایای استفاده از ووچر وب مانی

عدم پرداخت کارمزد
عدم پرداخت کارمزد اولین مزیت استفاده از کارت شارژ وب مانی است. با استفاده از این کوپن ها به سادگی می توانید اعتبار کیف پول خود را بدون هیچگونه دریافت کارمزد از جانب وب مانی انجام دهید. 
کاربرد آسان
دیگر مزیت استفاده از ووچر وب مانی استفاده ساده و آسان است. تنها با وارد کردن چند کد قادر خواهید بود تا خرید خود را انجام دهید و یا به حساب خود پول واریز کنید.
تراکنش سریع
با استفاده از این سیستم دیگر خبری از معطلی های چند ساعته نخواهد بود! پرداخت و تراکنش با استفاده کارت شارژ وب مانی تنها در چند ثاتیه انجام خواهد گرفت.
امنیت بالا

این نوع سیستم از لحاظ امنیتی بسیار قدرتمند است. همچنین این امکان را در اختیار مشتریان خود قرار می دهد تا درصورت تمایل رمز و کد ووچر وب مانی خود را تغییر دهند. این امر در صورت فاش شدن کد های شما بسیار مفید خواهد بود.
 
افزایش اعتبار حساب با استفاده از چند ووچر وب مانی

فرض کنید شما چند Paymer وب مانی در اختیار دارید و هرکدام دارای میزان اعتبار مختلفی هستند. برای سهولت در انجام امور و نظم بخشی داشتن یک پیمر وب مانی بسیار بهتر از وجود چند کوپن مختلف است. از این رو سیستم وب مانی این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید تمام ووچر های خود را به یک ووچر تبدیل کنید.
 
ایجاد کوپن و ووچر وب مانی

وب مانی این امکان را در اختیار کاربران خود قرار داده تا بتوانند با استفاده از حساب کاربری خود کوپن های مختلفی را ایجاد و استفاده کنند.

نکته مهم در این زمینه این است که شما یک درصد از کل مبلغ را برای صدور یک پیمر وب مانی باید پرداخت کنید.
 
مهمترین نکات در زمینه استفاده از وب مانی

سیستم وب مانی متعلق به کشور روسیه است و همین امر باعث می شود تا ایرانیان همواره بتوانند از این سیستم مالی استفاده کنند. 

نکته حائز اهمیت دیگر این است که ساخت حساب کاربری وب مانی بدون هزینه و کاملا رایگان است. تنها کافی است به وب سایت مربوط به وب مانی مراجعه کنید و حساب کاربری خود را ایجاد کنید.

الزام احراز هویت نکته دیگری است که باید به آن توجه داشت. در صورت عدم احراز هویت وب مانی اجازه داشتن بیشتر از سیصد دلار به شما نخواهد داد. البته در صورت احراز هویت این محدودیت برداشته خواهد شد.

در انتها دوباره یادآور می شویم که میزان کارمزد ها در وب مانی متفاوت است که از 0.8 تا 1 درصد متغیر خواهد بود.
 
اشتراک گذاری:
خرید و فروش ووچر پرفکت مانی و وبمانی