ووچر پرفکت مانی و هر آنچه لازم است تا درباره‌ی آن بدانید

ووچر پرفکت مانی و هر آنچه لازم است تا درباره‌ی آن بدانید
ووچر پرفکت مانی از جمله کیف پول های آنلاینی است که هنوز ایران را تحریم نکرده! به همین دلیل قصد داریم تا در این مطلب به بررسی کامل این کیف پول، روش پرداخت، راه اندازی حساب و سایر موارد مهمی که به آن مربوط است بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.
امروزه کیف پول هی الکترونیکی نقش مهمی را در بازار جهانی برای انتقال پول و تبدیل ارز های مختلف ایفا می کنند. شرکت های مختلفی در نیا وجود دارند که به ارائه خدمات اینچنینی می پردازند. نکته مهمی که در این زمینه وجود دارد شرایط اقتصادی ویژه ایران است. متاسفانه تعداد زیادی از این شرکت از ارائه خدمات به ایرانیان معذور هستند و این امر به واسطه تحریم های اتخاذ شده علیه ایران است.

به دلایلی که ذکر شد وا قابلیت بهره بردن از تمام کیف پول های الکترونیکی را نداریم. در این بین ووچر پرفکت مانی یکی از معتبر ترین شرکت هایی است که هنوز ایران را تحریم نکرده. از این رو سعی داریم تا به بررسی نحوه استفاده و معرفی خدمات آن بپردازیم.
 
ووچر پرفکت مانی و هر آنچه لازم است تا درباره‌ی آن بدانید
 
ووچر پرفکت مانی چیست؟

ووچر پرفکت مانی یا e-Voucher دقیقا چیزی شبیه به یک کارت اعتباری است. با این تفاوت که این کارت فیزیکی نیست! در اصل شما از یک رمز برای داد و ستد استفاده می کنید. ووچر در اصل یک کوپن با اعتباری مشخص است. همانند یک کارت هدیه!
شما با داشتن این کوپن قادر خواهید بود تا سقف مبلغ مجاز، از سایت هایی که دارای درگاه پرداخت پرفکت مانی هستند استفاده کنید.
 
مزیت های ووچر پرفکت مانی

اغلب افراد بر این باورند که ووچر پرفکت مانی و پرفکت مانی یکی هستند! در صورتی که یک تصور کاملا غلط است. پرفکت مانی یک حساب کاربری است. به این معنی که برای داشتن آن لازم است تا ابتدا یک حساب کاربری ایجاد کنید. بعد از ایجاد این حساب کاربری شما قادر خواهید بود تا مبادلات ارزی خود را به این وسیله انجام دهید.
اماا ووچر در اصل یک کارت هدیه است با مزایایی دوچندان! با داشتن ووچر پرفکت مانی شما عملا بدون بازکردن حساب می توانید به یک کارت بانکی دسترسی داشته باشید.
به زبان ساده تر داشتن ووچر پرفکت مانی به این معنی است شما یک کارت بانکی در اختیار دارید که می توانید اعتبار آنرا افزایش دهید! بدون اینکه نیازی به باز کردن یک حساب کاربری داشته باشید.

   
شارژ حساب با استفاده از ووچر پرفکت مانی

ووچر دارای یک رمز است که در اختیار فرد خریدار قرار می گیرد. اما این رمز به چه دردی می خورد؟
خب شما با استفاده از این رمز می توانید به سادگی حساب های کاربری خود را شارژ کنید. به عنوان مثال شما قصد خرید از شرکت آمازون را دارید. اما این شرکت قادر به ارائه خدمات ریالی نیست. برای این کار شما می توانید از کد کوپن خریداری شده برای شارژ حساب کاربری خود در این سایت استفاده کنید.
همچنین داد و ستند با استفاده از همین کوپن ها نیز بسیار رایج است. به این صورت که شما با خرید این کوپن از دیگران می توانید موجودی آنرا به حساب پرفکت مانی خود انتقال داده و از آن استفاده کنید.
هر کوپن یا ووچر پرفکت مانی دارای یک سری اعداد و ارقام است. این ارقام شامل یک کد ده رقمی برای شناسایی کارت، شناسه فعال سازی که شانزده رقم است، میزان اعتبار و تاریخ ایجاد کوپن هستند.
البته برای خرید و یا استفاده از این کوپن شما فقط به دو مورد اول یعنی کد شناسایی و شناسه فعال سازی نیاز خواهید داشت. مزیت دیگر این آپشن در پرفکت مانی قابلیت ایجاد کوپن توسط دارنده حساب است. همین امر باعث شده تا افراد زیادی با استفاده از همین قابلیت شروع به خرید و فروش ووچر های پرفکت مانی بکنند.
به این صورت که آین افراد خدماتی همچون خرید ووچر از شما و یا فروش آن به شما را ارائه می دهند.
 
کارمزد

میزان کارمزد یکی از اصلی نکات در استفاده از هرنوع خدماتی است. البته این میزان در پرفکت مانی بسیار ناچیز است. البته نکته مهم این است که کارمزد در پرفکت مانی یک مبلغ ثابت نیست و بسته نوع حساب شما متغیر خواهد بود.
اما به صورت حدودی درباره استفاده از ووچر ها می توان گفت که برای خرید کوپن از حساب های وریفای شده حدود 0.5 درصد و برای حساب های وریفای نشده 1.9 میزان کارمزد برآورد شده.
البته لازم به ذکر است که واریز وجه به وسیله ووچر بر روی حساب پرفکت مانی شامل هیچگونه هزینه ای نخواهد و مبالغی که در بالا ذکر شد صرفا جهت ایجاد ووچر پرفکت مانی هستند.
 
ارز های پشتیبانی شده توسط پرفکت مانی

به صورت کلی این ابزار 4 نوع ارز را پشتیبانی می کند که شامل موارد زیر می باشد:
طلا
دلار آمریکا
بیت کوین
یورو
البته لازم به ذکر است که شما می توانید مبلغ مورد نظر خود را در صرافی های ایران به ریال تبدیل کنید.
 
انتفال ووچر پرفکت مانی به حساب پرفکت مانی

در اینجا به صورت مرحله به مرحله نحوه واریز کوپن یا ووچر به حساب پرفکت مانی را به شما خواهیم آموخت:
ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید و از نوار آبی رنگ در بالای صفحه گزینه Deposit را انتخاب کنید. در این مرحله لازم است تا نوع واریز سپرده را انتخاب کنید که گزینه مد نظر شما e-voucher خواهد بود.
پس از انتخاب این گزینه با استفاده کد ده  رقمی و سریال 16 رقمی که در بالا درباره آن توضیح دادیم می توانید حساب خود را شارژ کنید.
 
نحوه خرید ووچر

خوشبختانه شما قادر هستید تا با یک سرچ ساده در اینترنت، به سادگی از هزاران سایتی که ارائه دهنده خدمات اینچنینی هستند استفاده کنید. البته قبل از خرید لازم است تا عملیات احراز هویت را به صورت کامل انجام دهید که البته کار خیلی ساده ای است و پیچیدگی خاصی ندارد.
پس از این کار شما وارد حساب کاربری سایت مد نظر خود شده و با توجه به تعرفه های موجود می توانید کوپن هایی با قیمت های مختلف را خریداری کنید. مزیت اصلی این نوع خدمات، صدور آنی کوپن است که در کمترین زمان ممکن در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
 
 
اشتراک گذاری:
خرید و فروش ووچر پرفکت مانی و وبمانی